životní styl

Text dotazu

Dobrý den, prosím o výklad pojmu, přesnou definici slova \"životní styl\" v souvislosti s otázkou: \"Jaký je můj životní styl?\" Děkuji předem za odpověď.

Odpověď

Slovo styl v relevantním významu znamená celkový ráz, způsob, utvářenost, osobité způsoby, mravy (Slovník spisovného jazyka českého). Ve spojení životní styl jde o způsob, ráz života. Přesnou definici vám ale nepodáme, je vhodné se obrátit spíše na Ústav pro jazyk český - www.ucjc.cas.cz; nebo Sociologický ústav - www.soc.cas.cz. Spojení ovšem prodělává určitý vývoj, dnes se možná více vztahuje k prostředí, způsobu bydlení, nejen stylu chování atd. Také spojení zdravý životní styl bude zřejmě hodně sočasné. Často hraje roli více než definice použití, když si ve vyhledávači zadáte životní styl, dostanete řadu výskytů, které vám význam pomohou upřesnit.

Obor

Sociologie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

28.02.2008 11:59

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu