Životní náklady - Česko v. Německo

Text dotazu

Dobrý den,

dovolil bych si Vás tímto požádat o pomoc při vyhledání rozdílů cen běžného zboží a služeb v Německu a v Čechách. Existují nějaké elektronické zdroje, které mi v eurech zobrazí rozdíly (například srovnání cen mléka, oblečení, kadeřnictví, paliva, pečiva, ubytování, MHD, ...)?
Rád bych získal přehled v obecné rovině a srovnal dvě lokality (města - Brno a Dusseldorf, nebo jiná blízká města). Jako příklad mohu uvést:
Public transport - monthly card: Brno: 20 Eur, Dusseldorf: 40 Eur - Difference + 100% in Dusseldorf.
Anglický jazyk není problém.

Odpověď

Volně dostupné oficiální zdroje jsem objevila tyto, což je  srovnání životních nákladů zemí, nikoliv měst:

http://ec.europa.eu/eures/main.jsp?acro=lw&lang=cs&catId=490&parentId=0

Život & práce

Aby se v otázkách mobility mohli uchazeči o práci a zaměstnavatelé rozhodovat na základě dostatečných informací, potřebují znát odpovědi na řadu praktických, právních i administrativních otázek. Portál pracovní mobility sítě EURES poskytuje informační služby, jejichž cílem je poskytnout pomoc a podporu všem, kteří uvažují o přestěhování se do zahraničí či o náboru pracovních sil z jiné země.

Sekce Životní a pracovní podmínky obsahuje údaje o řadě důležitých otázek, jako je např. ubytování, školy, daně, životní náklady, zdraví, právní předpisy v sociální oblasti, srovnatelnost kvalifikací atd.

Dalším důležitým zdrojem informací je sekce Informace o pracovním trhu, která nabízí informace o současném vývoji na evropském pracovním trhu, roztříděné podle jednotlivých zemí, regionů a odvětví.

Informace o nadcházejících akcích, které by mohly zajímat uchazeče o zaměstnání a zaměstnavatele zvolené země či regionu, naleznete v kalendáři akcí.

Česká republika v mezinárodním srovnání za rok 2010 (vybrané údaje)

http://www.czso.cz/csu/2010edicniplan.nsf/kapitola/1607-10-za_rok_2010_%28vybrane_udaje%29-91

Města alespoň toto:

http://www.finfacts.ie/costofliving.htm (http://spreadsheets.google.com/ccc?key=0AonYZs4MzlZbdEpORkVwN2plQ1lLV0pVQ0xES1p3aEE#gid=0)