život v Německu během války a spisovatelé

Text dotazu

Dobry den! Potrebovala bych poradit, kteri slavni spisovatele psali v nacistickem Nemecku, a take o tom, jak zivot v nacistickem Nemecku vypadal. Dekuji!

Odpověď

Dobry den, zivot v Nemecku za nacismu je popsan v mnoha knihach. (Namatkou viz priloha). Vetsina nemeckych tvurcu, jez mela jmeno, (H. a T. Mann, A. Seghers, B. Brecht aj.) odesla za hranice - pokud se nestala obeti gestapa. Nektere se vlada snazila ziskat na svou stranu (napr.G. Hauptmanna). Doporucujeme prostudovat nejake knihy o dejinach literatury z tohoto obdobi,
napr.:
Dějiny Třetí říše : Německo v období nacismu / John F. N. Bradley ; obálka

František Obešlo. -- 1. vyd. -- Praha : Victoria Publishing, 1995 (Úvaly : Czechoprint). -- 171 s., [64] s. fot. ; 24 cm ISBN 80-85865-95-5 (váz.) : Kčs 350,00
* Německo * dějiny * nacismus * světová válka 2. * třetí říše
* literatura faktu
* Německo - dějiny - r. 1933-1945 - literatura faktu

Pokud byste potrebovala podrobnejsi informace, doporucujeme obratit se na http://www.goethe.de/ins/cz/pra/inz/bib/csindex.htm Goethe Institut Praha.