Život plazů - hadů

Text dotazu

Čím se živí mladí, právě se narodivší hadi, když se
vyklubají s kožovitého vejce a tudíž u sebe nemají rodiče, kteří se o ně od početí již stejně nestarají. A totéž platí o hadech, chovaných v
zajetí..

Odpověď

Dobrý den,
mláďata hadů žerou to, co dospělí hadi, to co jsou schopni ulovit. Rodiče je opravdu nekrmí, takže se po narození musejí hned starat sami o sebe. Mláďata většinou začínají s lovem hmyzu a s tím jak rostou, tak si troufají i na větší živočichy. Hadi jsou masožravci. Větší druhy hadů loví např. žáby, ještěrky, plže, ryby, myši i malé ptáky. Menší druhy hadů loví spíše menší plže a hmyz - mravence, mouchy, můry atd. Největší hadi prý uloví i prase, kozu nebo malé jeleny, dokonce snad i člověka.
Potrava pro hada chovaného v zajetí se dá koupit v obchodech se zvířaty, v obchodech s rybářskými potřebami atd. Tam Vám určitě poradí. Mláďata se krmí zpočátku spíše hmyzem, malými žabkami. Podrobné informace o krmení hadů, o odchovu mláďat atd. najdete na této stránce http://mujweb.cz/www/o.nd.ra/pravidla.htm#krmeni, jinak existuje i spoustu příruček o chovu hadů a tam bude jistě taky spoustu informací. Myslím, že v knihkupectvích nebo v knihovnách jsou takové knihy běžně k sehnání.
Hezký den
Zdeňka Honzátková
Městská knihovna Ústí nad Orlicí

Obor

Biologické vědy

Okres

--

Knihovna

Datum zadání dotazu

25.02.2008 15:37

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu