Zikmund Lucemburský

Text dotazu

Zajímá mě osud posledního Lucemburka Zikmunda Uherského. Vyšla v poslední době nějaká knížka, která by se touto osobností zabývala? Poradíte, kde by se dala koupit?

Odpověď

Dobry den, informaci o knihach, ktere byly vydany v CR muzete nalezt napr. v elektronickem katalogu NK CR - bazi NKC (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc). V priloze Vam zasilame vyber titulu v cestine vydanych od roku 1990, ktere jsou ve fondu NK CR (predmet Zikmund Lucembursky, Lucemburkove). Dale muzete vyuzit i clankovou bibliografii od roku 1991 (baze ANL) - http://sigma.nkp.cz/cze/anl.
Pro oblast ceske historie zpracovava Historicky ustav AV CR bibliografii, v databazi http://biblio.hiu.cas.cz/ naleznete bibliograficke zaznamy clanu, monografii atd. Dale bychom Vam doporucili vyuzit i Knihovnu Narodniho muzea - http://www.nm.cz/slozky.htm#knm.

Pokud mate zajem pouze o koupi nektere knihy, doporucujeme Vam obratit se na knihkupectvi, pripadne u starsi literatury muzete vyuzit i antikvariaty. Muzete zkusit i kontaktovat primo vydavatele vybrane publikace - jejich adresy naleznete v bazi NAK - (http://sigma.nkp.cz/cze/nak).

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

10.01.2008 10:37

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu