Zifferer, Paul

Text dotazu

Chtěla bych se zeptat, zda není možno zjistit bližší informace o osobnosti Pavla Zifferera, autora, který se narodil v Bystřici pod Hostýnem koncem 19. století. Psal německy

Odpověď

Dobrý den,

Paul Zifferer, doktor práv, dvorní rada, autor románů, fejetonista a překladatel (nar. 8.3. 1879 v Bystřici pod Hostýnem, zemř. 15. 2. 1929 ve Vídni. Studoval na Sorbonně v Paříži a promoval ve Vídni.

Z románů: Der kleine Gott der Welt (1902), Die Fremde Frau (6. vyd. 1916), Die Kaiserstadt (5. vyd. 1923).

Sb. povídek např.: Das Kleid des Gauklers (1910), Das Feuerwerk (3. vyd. 1910).

Podrobněji o něm:
Große Jüdische National-Biographie : mit mehr als 8000 Lebensbeschreibungen namhafter jüdischer Männer und Frauen aller Zeiten und Länder / S. Wininger. -- Cernăuţi : Orient, [1925]-[S.a]. -- 6 sv.