židovské matriky

Text dotazu

Dobrý den, jsou u Vás uloženy židovské matriky
Českých Budějovic, Spáleného Počíčí a Krušce (Dolní Krušec a Kundratice) již
z období 18. století?

Odpověď

Dobry den,

jak Vam jiz psala kolegyne ve spojeni s knihami familiantu, zidovske matriky jsou soustredeny v Narodnim archivu CR. V systemu Badatelna.cz naleznete popis historie fondu Matriky zidovskych nabozenskych obci v ceskych krajich vcetne inventare, v nemz je mozne i vyhledavat. Na http://www.badatelna.cz/fond/1073 naleznete zakladni informace, v zalozce Informace o fondu je pak podrobne vypsana historie fondu, tj. historie zidovskych matrik vcetne udalosti, ktere vedly k jejich svozu na centralni misto atd. V zalozce Inventar jsou pak vyjmenovany jednotlive polozky/matriky, ktere fond tvori. Konkretni obce muzete vyhledava pomoci zalozky Rejstrik.

Tyto informace s nejvetsi pravdepodobnosti vychazeji z tisteneho inventare, ktery vysel v roce 1999:

* Zidovske matriky HBMa 1784-1949(1960). Praha : Statni ustredni archiv v Praze, 1999. 325 s.

V pripade zajmu o studium techto dokumentu bychom Vam doporucili obratit se primo na Narodni archiv CR (http://www.nacr.cz/B-prover/pruv.aspx ).

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

01.02.2012 15:48

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu