Židovská menšina po roce 1945

Text dotazu

Dobrý den.
Chtěla bych se zeptat na publikace o židovské menšině v ČSR po 2. světové válce, konkrétně v letech 1945-1948. Jaká byla jejich situace, postavení a jak byli vnimáni většinovou společností. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den, uvádíme několik titulů, které jsou k dispozici v Národní knihovně. Pokud byste chtěla vědět více, zkuste se prostřednictvím této služby obrátit na knihovnu Židovského muzea v Praze (

http://www.jewishmuseum.cz/czindex.htm).mailto:zuzana.konecna@atlas.cz]