zelený čaj Bancha z tříletých větviček

Text dotazu

Obdrželi jsme informaci, že máme pít zelený čaj
Bancha z tříletých větviček. Můžete nám prosím říci, o jaký čaj se jedná.
Hledali jsme tento druh čaje Bancha z tříletých větviček, ale žádný jsme
nenašli.

Odpověď

Dobrý den,

domníváme se, že se jedná o typ čaje s názvem Kukicha (někdy také Kukeicha).

"Kuki" jsou stonky nebo řapíky, které se objevují a hned odstraňují při výrobě listových čajů Sencha nebo Bancha. Čaj Kukicha tvoří z 90% řapíky listů, a proto neobsahuje téměř žádný kofein. Je však bohatý na stopové prvky. Kukicha je považován za zvláštní kvalitu zeleného čaje s výrazným aroma.

Nálev nejvyšších kvalitativních tříd Kukicha nabízí lehkou, jemnou, svěží, květově nasládlou, trávovou chuť a aroma přirovnávané k vůni rozprostírající se v čajové továrně během období sklizně. Svým chuťovým charakterem je prvotřídní Kukicha na půli cesty mezi Sencha a Bancha, s klesající kvalitou se pak chuť Kukicha přibližuje k Bancha, jakkoli vždy zůstává jemnější a jaksi delikátnější.

Tyto čaje by měly být k dostání v obchodech se zdravou výživou, jako distributoři kvalitních čajů jsou doporučovány zejména firmy Muso a Mitoku.

Použité zdroje:

* OPPLIGER, Peter. Nová kniha o zeleném čaji. Praha : Pragma, 2000. 80, [18] s. : barev. il. ; 22 cm. ISBN 80-7205-758-8.

* Japonský zelený čaj a zdraví. Trutnov : T-art, 1999. 27 s. : il. ; 21 cm. (Agkistrodon ; č. 1). ISBN 80-86301-00-1.

* VALTER, Karel. Vše o čaji pro čajomily. Praha: Granit, 2010. 191 s. : barev. il. ; 22 cm. ISBN 978-80-7296-072-9.

* http://en.wikipedia.org/wiki/Kukicha