žehličky

Text dotazu

PROSÍM O IMFORMACI ZDA JE K DISPOZICI VYDÁNÍ ENCYKLOPEDIE,KATALOGU NEBO KNIHY POJEDNÁVAJÍCÍ O HISTORII ŽEHLIČEK A JEJICH OBRAZOVÉ ZNÁZORNĚNÍ A V KTERÉM ROCE BYLY VYROBENY.

Odpověď

Dobrý den,

V naší knihovně bohužel podobnou publikaci nemáme. Několik informací o žehličkách jsme našli v publikacích, které jsou k dispozici ve studovně a čítárně MěK Havířov, Šrámkova 2:

Rukověť starožitníka a sběratele / Zdeněk Knápek ; [kresby Milan Šimík]. -- 1. vyd., dot. -- Olomouc : Rubico, 1998, s. 301-302. ISBN 80-85839-22-9

Rukověť starožitníka a sběratele 3. / Zdeněk Knápek ; [kresby Milan Šimík]. -- 1. vyd., dot. -- Olomouc : Rubico, 1999, s. 161-162. ISBN 80-85839-39-3

Dále existuje CD ROM, který je k dispozici v oddělení hudby a umění na ul. Pavlovova 2, Havířov-Město (Provozní doba: po a čt 8 - 12 13 - 18, út a pá 8 - 12 13 - 17, st a so zavřeno):

České starožitnosti a sběratelství [elektronický zdroj] : multimediální encyklopedie : současné sběratelské ceny : přes 6000 obrázků : značky a signatury : znalostní test. -- Praha : KMa-levné knihy, p2004. -- 1 CD-ROM

Další publikace jsme našli v Knihovně Umělecko průmyslového muzea a v Knihovně Národního technického muzea, knihy jsou většinou v cizích jazycích a dostupné pouze prezenčně v prostorách studoven. Knižní dokumenty je možné půjčit prostřednictvím Meziknihovní výpůjční služby podle podmínek knihovny, která dokumenty vlastní.  Požadavek na MVS si u nás můžete dát v oddělení pro dospělé na adrese Šrámkova 2, Havířov-Podlesí v době: po, út, čt, pá 8-18, st 13-18, so 8-12.

Knihovna Umeleckoprůmyslového muzea Praha

Bližší informace a kontakt najdete na: http://www.knihovna.upm.cz/index.php?page=uvodni.

Les bons génies de la vie domestique / exposition présentée au Centre Pompidou, Galerie Sud, 11 octobre 2000 - 22 janvier 2001 ; [Raymond Guidot, Marie-Laure Jousset, directeurs d' ouvrage]. - Paris : Centre Georges Pompidou, 2000 - 199 s. : čb., barev. obr. ISBN 2-84426-057-8

Urformen europäischer Schmiede-Bügeleisen. I / Werner LoeCherbach. - Mönchengladbach : Helmut Beyers, 2006 - 285 s. : barev., čb. obr.

Žehlička / Národní technické muzeum Praha, [30.6.-29.8.2004]. - Praha : Národní technické muzeum, 2004 - [12] s. : barev. obr.

Žehličky našich babiček / [roční výstava v hlavní budově Regionálního muzea Mělník, od 5.5.2004 do dubna 2005]. - Mělník : Regionální muzeum Mělník, [2004] - [8] s. : čb., barev. obr.

Knihovna Národního technického muzea

Bližší informace a kontakt na: http://www.ntm.cz/cs/knihovna/katalogy-a-databaze

Irons by Irons [ elektronický zdroj ] / David Irons. - 1.vyd.. - Praha : Národní technické muzeum, 2004 - 1 CD-ROM

La folie des fers a repasser / Frédérique Crestin-Billet. - Paris : Flammarion, 2005 - 370 s. : il. ISBN 2-0820-1435-5

Les fers a repasser [ elektronický zdroj ] / Edith Mannoni. - 1.vyd.. - Praha : Národní technické muzeum, 2004 - 1 CD-ROM

More irons by Irons [ elektronický zdroj ] / David Irons. - 1.vyd.. - Praha : Národní technické muzeum, 2004 - 1 CD-ROM

Zdroj informací: Jednotná informační brána http://www.jib.cz,  souborný katalog ČR http://sigma.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=SKC