žehlička na vlasy

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, který povrch v
žehličce na vlasy nejméně ničí vlasy. Předem děkuji za odpověd.

Odpověď

Dobrý den,

nejméně vhodným materiálem pro povrch žehličky na vlasy je kov. Vlasy se žehličkou s kovovým povrchem nejen obtížně žehlí, ale navíc také poškozují.

Mnohem šetrnější jsou žehličky s keramickým, turmalínovým nebo teflonovým povrchem, které jsou již vyvíjeny tak, aby snižovaly nebezpečí spálení vlasu a bránily jejich zelektrizování. Ideální žehlička by měla kombinovat všechny tři materiály a jejich prostřednictvím tak zajišťovat ochranu vlasů před vysoušením a poškozováním a rovněž zabezpečovat hladší styling.

Nejčastěji se však u žehliček setkáte s keramickými, případně turmalínovými povrchy. Při zahřátí tyto materiály produkují záporné ionty, které neutralizují kladné ionty vytvářené třením a přirozeným pohybem vlasů a postarají se tak o vyhlazení a lesk vlasů. Kladné ionty způsobují "zelektrizování" vlasů a ztěžují tím styling.

Pokud má žehlička na vlasy keramické nebo turmalínové plochy, zaručuje navíc stálé, konstantní a vyrovnané sálání tepla. Plochy se snadno pohybují po vlasech a nevznikají na nich extrémně žhavá místa, která by mohla poškozovat vlasy. Turmalínové potažení povrchu se zase stará o dokonalé působení žehličky a dlouhotrvající efekt. Zároveň zabraňuje krepatění vlasů a zabezpečuje jejich dokonalý lesk.

Teflon se na plochy žehliček na vlasy dává především v podobě tkaných teflonových vláken a zajišťuje dokonalý pohyb žehličky po vlasech a zabraňuje připalování stylingových prostředků.

Zejména u levnějších typů žehliček je doporučováno ověřit si, zda je na jejich plochách opravdu keramický povlak, často je totiž použit pouze slabý nátěr, který se však postupným užíváním odlupuje a dochází tak k poškozování vlasů.

Použité zdroje:

* http://www.zehlicka-na-vlasy.com/nejlepsi-zehlicka-na-vlasy

* http://www.zehlickynavlasy.com/jak-vybrat

* http://www.prakticky-zivot.cz/moda/krasa/?nid=4700-zehlicka-na-vlasy-jak-ji-vybrat-a-pouzivat.html

* http://www.topprodukt.cz/zdravi-a-krasa.11/zehlicka-na-vlasy.357.html

* http://www.kadernictvizlin.com/rady-clanky/zehlicky-na-vlasy-a-lokny

* http://www.elektrocoleti.cz/hrebeny-a-zehlicky-na-vlasy/34-profesionalni-zehlicka-na-vlasy-ak-701pti.html

* http://www.zehlickynavlasy.com/clanek-tipy-na-zehleni-vlasu.html  

Obor

Technika, technologie, inženýrství

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.10.2011 11:06

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu