Zdroje pro seminární práci na téma: Jiří Mahen a jeho odkaz

Text dotazu

Dobrý den,
obracím se k Vám s dotazem, jaké zdroje bych mohla použít na téma "Jiří Mahen a jeho odkaz" (knihovnický)? Píšu na toto téma seminární práci. Našla jsem pouze knihu od Jiřího Cejpeka - Jiří Mahen: jeho knihovnický odkaz, ale přijde mi jeden zdroj málo. Proto se na Vás obracím zda byste mi nedoporučili ještě nějaké jiné zdroje týkající se Jiřího Mahena a jeho odkazu.
Předem děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

přikládáme krátký seznam, z něhož můžete čerpat:

•             HEK, Jiří, ed. a VLAŠÍN, Štěpán, ed. Adresát Jiří Mahen: korespondence. 1. vyd. Praha: SNKLU, 1964. 297 s., [8] s. obr. příl. Paměti, korespondence, dokumenty; sv. 34.

•             HRABÁK, Josef. Brno Jiřímu Mahenovi: výstava o životě a díle na paměť 75. výročí jeho narozenin: Museum města Brna v domě pánů z Poděbrad: 14. prosinec 1957 až 30. duben 1958: katalog. Brno: Měst. muzeum, 1957. 27 stran.

•             BURIÁNEK, František. Generace buřičů: básníci z počátku 20. století. Vyd. 1. Praha: Universita Karlova, 1968. 273 s., [8] s. obr. Příl

•             MAHEN, Jiří a HANZÁLEK, Jan, ed. Jiří Mahen: 12. 12. 1882-22. 5. 1939: [Sborník]. Znojmo: Vzorná okr. knihovna, 1979. 20 s. Velká bibliogr. řada Vzorné okr. knihovny ve Znojmě.

•             Jiří Mahen: Bibliogr. k 95. výročí narození autora. Ostrava: Knihovna města Ostravy, 1977. 10 s. Bibliografie Knihovny města Ostravy; Čís. 7.

•             MARIÁNKOVÁ, Jana, ed. Jiří Mahen: 1882-1939: Výběrová bibliogr. Kladno: Krajská knihovna, 1974. 34 s. Edice Kraj. knihovny v Kladně. Bibliografie. Malá řada; Sv. 42.

•             Jiří Mahen: Literatura o jeho životě a díle: Výběrová bibliografie k 90. výročí narození. Brno: Knihovna Jiřího Mahena, 1972. 105, [2] s.

•             VLAŠÍN, Štěpán a MAHEN, Jiří. Jiří Mahen: [studie s ukázkami díla]. 1. vyd. Praha: Melantrich, 1972. 315 s., [42] s. obr. příl. Odkazy pokrokových osobností naší minulosti; sv. 32.

•             MOURKOVÁ, Jarmila. Jiří Mahen 1882-1939: popis literární pozůstalosti. Praha: Lit. archiv Nár. muzea, 1961. 31 s. Literární pozůstalosti Lit. archivu Nár. muzea v Praze; č. 439.

•             RAMBOUSEK, Jiří. Jiří Mahen a Českolipsko. Praha: TEPS místního hospodářství, 1982. 109 s.

•             Jiří Mahen-belerista: [Bibliogr. pomůcka]. Brno: Knihovna Jiřího Mahena, 1979. 63, [3] s. Příručky bibliograficko inf. Knihovny Jiřího Mahena v Brně. Čeští spisovatelé.

•             CEJPEK, Jiří. Jiří Mahen - jeho knihovnický odkaz. 1. vyd. Praha: SPN, 1961. 223, [3] s. Edice Ústředního věd.-metodického kabinetu knihovnictví St. knihovny ČSSR.

•             MAHEN, Jiří. Jiří Mahen Josefu Pojarovi: Šest dopisů. Plzeň: Kraj. lid. knihovna, 1960. 19, [1] s.

•             VLAŠÍN, Štěpán. Jiří Mahen [pseud.]. 1. vyd. Praha: Divadelní ústav, 1971. 159, [2] s. Drama, divadlo, dokumentace; Sv. 7.

•             Jiří Mahen [pseud.] v Indexu: Bibliogr. k 35. výročí úmrtí básníka. Brno: Knihovna Jiřího Mahena, 1974. 56, [2] s.

•             KUBÍČEK, Jaromír, ed. Jiří Mahen, spolutvůrce pokrokové kulturní politiky: sborník z konference [poř.] St. věd. knihovnou v Brně, Knihovnou Jiřího Mahena v Brně ... [aj.], Brno 7. prosince 1982. 1. vyd. Brno: Státní vědecká knihovna, 1983. 281 s.

•             BUNDÁLEK, Karel. Kapitoly z brněnské dramaturgie. 1. vyd. Praha: SPN, 1967. 137 s., [12] s. obr. příl. Spisy Janáčkovy akademie múzických umění v Brně; [sv.] 5.

•             ŠTEFLÍČKOVÁ, Jarmila, ed. Knižní dílo Jiřího Mahena: Soupis knih, které vyšly v letech 1964-1969. Brno: Knihovna Jiřího Mahena, 1969. [6] s.

•             ŠTEFLÍČKOVÁ, Jarmila, ed. Knižní dílo Jiřího Mahena: Soupis knih, které vyšly v letech 1959-1963. Brno: Kraj. lid. knihovna Jiřího Mahena, 1964. [4] s.

•             ŠTEFLÍČKOVÁ, Jarmila, ed. a PAPÍRNÍK, Miloš, ed. Knižní dílo Jiřího Mahena: Soupis. Brno: Kraj. lid. knihovna Jiřího Mahena, 1959. 38, [2] s.

•             HRABĚ, Karel. Příspěvek k lidskému profilu Jiřího Mahena. 1. vyd. Havlíčkův Brod: Kraj. nakl., 1960. 29 s.

•             MAHENOVÁ, Karla, VLAŠÍN, Štěpán, ed. a VESELÝ, Jan, ed. Život s Jiřím Mahenem. 1. vyd. Praha: Mladá fronta, 1978. 272, [3] s. Boje; sv. 176.

V seznamu jsou uvedené pouze monografie, samozřejmě lze Vaši seminární práci obohatit i o obsahy článků.