Zdroje k diplomové práci - Školská legislativa

Text dotazu

Dobrý den,

rád bych Vás poprosil o pomoc s hledání zdrojů pro mou DP. Téma mé práce je POSTAVENÍ UČITELE NÁBOŽENSTVÍ V SOUČASNÉM PRÁVNÍM ŘÁDU ČESKÉ REPUBLIKY. Jsem registrovaným čtenářem olomoucké vědecké knihovny (zde jsem taky nalezl odkaz na tuto službu), ale knihy si mohu vypůjčit taktéž v kterékoliv knihovně Univerzity Palackého v Olomouci, nebo Západočeské univerzity v Plzni.

V současné době sháním zdroje zejména k druhé kapitole mé práce. Níže příkládám její strukturu:

2. Právní úprava po vzniku samostatné České republiky

2.1 Školská legislativa

(- zákony platné po vzniku samostatné ČR. Bohužel nevím, kolik jich přesně bylo, namátkou však z. č. 29/1984 Sb., o soustavě základních a středních škol (školský zákon) - )

2.1.1 Zákon 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon)

2.1.2 Zákon 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů

2.1.3 Zákon č. 17/2006 Sb., o svobodě náboženského vyznání a postavení církví a náboženských společností

2.1.4 Vyhláška 256/2012 Sb., o základním vzdělávání a některých náležitostech plnění povinné školní docházky, kterou se mění Vyhláška 48/2005 Sb.

2.2 Zákon o církvích (č. 3/2002 Sb.)

2.3 Dřívější pokusy o úpravu církví po roce 1993

2.4 Okolnosti přijetí zákony o církvích

2.5 Současná podoba zákona o církvích

Předem mnohokrát děkuji za jakoukoli pomoc či radu!

Odpověď

Dobrý den,

Přikládáme krátký výběr literatury dostupné v naší knihovně:

BUREŠ, František, ed. Rozvrh učiva náboženského na středních školách. V Olomouci: Lidové knihkupectví a nakladatelství, 1937. 23 s.

Signatura VKOL: 616.621

HORÁK, Záboj. Církve a české školství: právní zajištění působení církví a náboženských společností ve školství na území českých zemí od roku 1918 do současnosti. Vyd. 1. Praha: Grada, 2011. 264 s.ISBN 978-80-247-3623-5.

Signatura VKOL: 1-241.188

HOŠŤÁLKOVÁ, Marta. P. Václav Kubíček jako katecheta a katechetik. [Dřevohostice]: M. Hošťálková, 2007. 163 s.ISBN 978-80-239-7754-7.

Signatura VKOL: 1-190.038

FRANC, Oldřich. Řízení výchovy a vzdělávání: základní dokumenty o československém školství. I. Vyd. 1. Praha: Státní pedagogické nakladatelství, 1983. 156 s.

Signatura VKOL: S II 241/ 1

MALÝ, Karel et al. Nové jevy v právu na počátku 21. století. I., Historické impulzy rozvoje práva. Vyd. 1. Praha: Karolinum, 2009. 341 s.ISBN 978-80-246-1686-5.

Signatura VKOL: 1-218.984/ 1

V případě zájmu o rozsáhlejší zpracování tématu doporučujeme využít služeb Bibliografické rešerše, o kterou můžete zažádat na Informačních službách VKOL.