Zbohatlík

Text dotazu

Dobrý den, potřeboval bych znát správný výklad slova "zbohatlík". Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

správný výklad slova "zbohatlík" je člověk, který rychle a ne dost poctivým způsobem zbohatne. Zbohatlictví nese význam pro stav zbohatlíků. Zbohatlost je vlastnost někoho zbohatlého.
Pro další upřesnění významu slova doporučujeme využít službu Jazykové poradny poskytovanou Ústavem pro jazyk český AVČR (http://www.ujc.cas.cz/jazykova-poradna/).

Použité zdroje:

*Příruční slovník jazyka českého. Díl VIII., Zaráběti-žžonka. V Praze: Státní pedagogické nakladatelství, 1955-1957. xvi, 1120 s.