Zátiší s cibulí a koroptvemi

Text dotazu

Kde přesně se nachází obraz od malíře Karla
Purkyněho Zátiší s cibulí a koroptvemi? Nebo kdo je jeho majitelem?

Odpověď

Dobrý den,

plátno "Zátiší s cibulí a koroptvemi" je uloženo ve sbírkách Národní galerie v Praze. Záznam o díle naleznete v Katalogu sbírek NG:

http://ng.bach.cz/ces/centrum.html?msg=detail1&ci=1&qi=r4&si=GhIEFl8Ra1eRWo9

J.

V knize: Karel Purkyně 1834-1868 : Souborná výstava díla : Praha, duben 1962. Praha : Národní galerie, 1962, je plátno Karla Purkyně popsáno

následovně:

"Zátiší s cibulí a koroptvemi. Olej, plátno, 68x53, značeno vpravo nahoře:

K. Purkyně. 1861. NG o 4740, získáno r.1922. Pod zátiším započatý portrét, podle rodinného podání podobizna švagrové Emilie, kterou malíř pro neshodu s modelem přerušil a přemaloval"

(V knize je dále uveden přehled výstav a literatury)

* Karel Purkyně 1834-1868 : Souborná výstava díla : Praha, duben 1962. Praha

: Národní galerie, 1962. str.29.