Zapůjčení knihy z Národní knihovny v Praze

Text dotazu

Dobrý den,
prosím o zapůjčení z Národní knihovny v Praze, kde tuto knihu mají k vypůjčení. ISBN: 80-7041-691-2 (brož.),
Děkuji moc.

Odpověď

Dobrý den,

 knihy s fondu Národní knihovny si mohou objednávat registrovaní čtenáři, a to prostřednictvím elektronického katalogu, který je dostupný z webové adresy http://aleph.nkp.cz/cze/nkc (odkaz „Přihlášení“ v horní liště). Pokud zatím čtenářkou NK nejste, musíte se nejdřív zaregistrovat v Hale služeb v přízemí Klementina. K registraci budete potřebovat osobní doklad (občanský průkaz nebo pas) a 110 Kč (100 Kč poplatku za registraci na 1 rok + 10 Kč za vystavení průkazu). Můžete také využit možností internetové předregistrace – pro tento účel na přihlašovací stránce v elektronickém katalogu zvolte odkaz „Registrovat se“ a vyplňte registrační formulář. Pomocí ID a hesla, která Vám budou vygenerována, budete si moci knihu objednat ještě před osobní návštěvou knihovny a před vyzvednutím výpůjčky pouze uhradíte registrační poplatek a necháte si vystavit průkaz.

Pokud registrovanou čtenářskou NK nejste a nebydlíte v Praze, můžete si tuto knihu objednat i prostřednictvím meziknihovní výpůjční služby. V této věci kontaktujte prosím svou místní knihovnu, která službu zprostředkuje.