Zapojení knihovny do služby ZÍSKEJ

Text dotazu

Dobrý den,
z jakého důvodu prosím není do systému MVS ZÍSKEJ zapojena Městská knihovna v Milevsku? Ačkoliv o této službě informuje na svém webu https://www.knihmil.cz/meziknihovni-vypujcni-sluzba-1
Předem děkuji

Odpověď

Dobrý den,

Městská knihovna v Milevsku je knihovnou zapojenou do systému ZÍSKEJ, službu svým uživatelům poskytuje. Bohužel nevíme, u jaké části procesu objednávky jste narazil na problém. Obecně by tento proces měl proběhnout následujícím způsobem:

  1. V portálu knihovny.cz se přihlaste přihlašovacími údaji vaší knihovny.
  2. Najděte požadovanou knihu nebo jiný dokument.
  3. Klikněte na červené tlačítko „TO CHCI“. Stránka se posune dolů, kde jsou ouška karet jednotlivých služeb.
  4. Klepněte na ouško „Služba ZÍSKEJ“.
  5. V sekci „Vaše knihovny zapojené v ZÍSKEJ“ se zobrazí knihovny, ve kterých máte registraci.
  6. Vyberte si knihovnu, ve které si chcete požadovaný dokument vyzvednout, a klikněte na tlačítko se symbolem nákupního košíku a nápisem „Objednat“.
  7. Vygeneruje se návrh objednávky, kde pro kontrolu uvidíte informaci o požadovaném dokumentu, Váš e-mail, na který budete dostávat notifikace, pole, kam můžete napsat poznámku pro knihovníka. Poté musíte dvakrát zaškrtnout, že souhlasíte s uvedenými podmínkami a s cenou.
  8. Klikněte na tlačítko „OBJEDNAT“.
  9. Potvrzená objednávka se následně zobrazí v celkovém přehledu všech objednávek zadaných přes službu ZÍSKEJ. Máte možnost ji stornovat nebo pokračovat zaplacením pomocí tlačítka „UHRADIT OBJEDNÁVKU“.
  10. Při uhrazení budete přesměrováni na platební bránu, kde můžete platební kartou za dodání dokumentu zaplatit.
  11. Nyní je objednávka dokončena a můžete se těšit na zprávu, že je požadovaný dokument připraven k vyzvednutí ve vaší knihovně.

Pokud se Vám objednávka stále nedaří realizovat, neváhejte se obrátit na knihovníky z Městské knihovny v Milevsku, aby Vám s objednávkou pomohli. Pokud je problém technického rázu, pomůže Vám s ním Servisní centrum ZÍSKEJ (https://ziskej-info.techlib.cz/kontakty).