Zápis z porady

Text dotazu

Napíši název písemnosti Zápis č. 2/2011 a pak po
mezeře pokračuji z porady vedení podniku a. s. Spolana, která se konala dne
23. září 2011. Bude na konci tečka? Někdo tvrdí, že když se napíše...,která
se konala,pak na konci bude tečka, ale pokud se použije místo která se
konala slovo konaná, tak na konci tečka nebude. Můžete mi, prosím, poradit.
Každý říká něco jiného. Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

podle Internetové jazykové příručky Ústavu pro jazyk český AV ČR

(https://prirucka.ujc.cas.cz/?id=160#nadpis7) se za nápisy a nadpisy (jako jsou novinové titulky, nadpisy článků, kapitol, legendy k obrázkům, popisky pod fotografiemi, vývěsní štíty, označení podniků a institucí, nápisy na plakátech apod.), pokud stojí na samostatném řádku nebo jsou-li dostatečně grafickou úpravou odlišeny od ostatního textu, tečka nepíše. Tečku píšeme v případech, kdy popisky obsahují více vět.

Příručka bohužel konkrétní příklady neuvádí, nicméně z výše uvedeného usuzujeme, že v případě "Zápis z porady vedení....konané dne 23.9.2011" se tečka nepíše, pokud byste však v nadpise použila vedlejší větu "která se konala...", musel by být nadpis ukončen tečkou.

Informaci si můžete ještě ověřit v Jazykové poradně Ústavu pro jazyk český AV ČR (http://www.ujc.cas.cz/jazykova-poradna/ ).