Zámečnictví, zámkařství

Text dotazu

Dobrý den, prosím o přesné názvy publikací od těchto autorů s uvedením vydavatele a roku vydání, případně německou literaturu týkající se oboru historického zámečnictví a stavebního kování.

Odpověď

Dobrý den,  na základě Vašeho dotazu Vám v příloze zasílám bibliografické záznamy publikací autorů Večeře a Oehma. Jméno Skramík v ČNB nalezeno nebylo. Prosím proto o upřesnění (křestní jméno, datum narození, případně úmrtí, alespoň částečný ci přibližný název některé jeho publikace). Současně prosím též o upřesnění Vašeho požadavku německé literatury týkající se oborů historického zámečnictví a stavebního kování. V katalozích německých, rakouských a švýcarských knihoven se nachází velký počet knih na toto téma - odhadem 200 až 300.
Abychom mohli správně určit, o které dílo byste mohla mít zájem, potřebujeme vědět, zda se má jednat o publikace, jež mapují historii oboru nebo určité historické období. Z jaké doby mají dané knihy pocházet, zda se zajímáte o konkrétní geografickou oblast či práci konkrétních lidí.