Založili jsme hudební skupinu a chceme zaregistrovat její název jako ochrannou známku. Jak na to, prosím?

Text dotazu

Dobrý den, založili jsme hudební skupinu a chceme zaregistrovat její název jako ochrannou známku. Jak na to, prosím?
Skupina má i své logo a také webové stránky. Název kapely je dvouslovný, ale www mezeru pochopitelně vynechává.
Kde a jak zaregistrovat její název, prosím?

Odpověď

Dobrý den,

 

Ochranná známka je typ duševního vlastnictví ke jménu, slovu, frázi, logu, symbolu, obrázku nebo kombinaci těchto prvků.

Registrovaná ochranná známka musí být zapsaná v rejstříku ochranných známek, který vede Úřad průmyslového vlastnictví, http://www.upv.cz/cs.html. Před zápisem nové ochranné známky tento úřad zkoumá, zda má ochranná známka všechny předepsané náležitosti a vlastnosti, zda není shodná nebo zaměnitelná s jinou ochrannou známkou a přihlášku ochranné známky také zveřejňuje, aby se k ní mohla prostřednictvím připomínek a námitek vyjádřit veřejnost. V případě, že nejsou podány námitky nebo připomínky k zápisu přihlášeného označení, nebo jsou zamítnuty, je ochranná známka zapsána do rejstříku.

 

Na stránkách ÚPV si můžete stáhnout aktuální Návod k vyplnění přihlášky ochranné známky, Formulář přihlášky ochranné známky a Potvrzení o podání přihlášky ochranné známky. Tam se uvedou údaje o vlastníkovi známky, o známce samotné a také seznam produktů, pro které se známka registruje.

Seznam produktů je důležitý ze dvou důvodů. Jednak určuje, pro které produkty (výrobky a služby) bude známka platit, ale také se od něj odvozuje výše správního poplatku za registraci a pozdější obnovování registrace. Produkty jsou členěny do tříd (je jich celkem 45) - v základní výši poplatku (5000 Kč) je registrace do tří tříd, každá další třída je 500 Kč navíc.

http://www.bezplatnapravniporadna.cz/online-zdarma/ruzne/pravnicky-slovnik/8866-ochranna-znamka-definice-vysvetleni-co-je-to-ochranna-znamka.html

http://www.ochranne-znamky.com/jak-registrovat-ochrannou-znamku

doporučené odkazy :

-https://cs.wikipedia.org/wiki/Ochrann%C3%A1_zn%C3%A1mka

-http://www.podnikatel.cz/clanky/ochranna-znamka-a-logo-jsou-pristupne-i-pro-osvc/

-http://www.zalozfirmu.cz/nez-zacnete/

-https://www.upv.cz/cs/prumyslova-prava/ochranne-znamky.html

-http://www.trademarks.cz/

-http://www.korejzova.cz/ochranne-znamky

-https://www.patoz.cz/cs/oznaceni

Obor

Hudba

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

06.04.2017 22:02

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu