Zalistování e-knih

Text dotazu

Dobrý den,

prosím o radu, jak probíhá zalistování e-knih v cizích jazycích (+ postup jak na to). Tuto knihu již kolegyně zalistovala jako papírové vydání, bylo jí přiděleno ISBN 978-80-906289-1-5 a nyní potřebujeme zalistovat její překlady, které vyšly jako e-knihy.

Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

k procesu, kterým se e-knihy dostávají do distribuční sítě e-shopů jsme nenalezli mnoho informací. Poměrně zajímavý je tento článek z roku 2015 - http://vydaniknihy.cz/blog2/vydani-e-knihy-kdyz-je-autor-aktivni-pomaham-mu/.

Na samotných stránkách portálů, které e-knihy prodávají, nejsou tyto procesy popsány zcela detailně. Na některých jsme narazili na explicitně stanovenou cenu (http://www.publikace24.cz/pro-samonakladatele/distribuce - 1000,- Kč), případně informaci, že je tato služba zdarma (http://www.kknihy.cz/chci-vydat-e-knihu/ - zdarma).

U většiny portálů tato informace není blíže specifikována (https://www.palmknihy.cz/pro-nakladatele/, http://www.databook.cz/pro-nakladatelstvi, http://www.ebook-ctecky.cz/distribuce).

Kolega, který je v kontaktu s vydavateli e-knih a domlouvá jejich zpřístupňování v knihovnách, se domnívá, že v případě e-knih internetová knihkupectví listovací poplatky nakladatelům neúčtují, nicméně jde spíše o naši domněnku.

Je nám líto, že Vám v tomto směru nemůžeme více poradit.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

Praha

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

15.05.2017 08:58

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu