Zákonodárná moc v zemích EU

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o pomoc. Byla mi zadána seminární práce v předmětu Systém veřejné správy ČR a zemí EU na téma Zákonodárná moc - Parlament v zemích EU(konkrétně Polsko, Bulharsko, Irsko, Kypr a Španělsko). Prosím Vás o pomoc s hledáním zdrojů vhodných k čerpání pro tuto práci. Předem mnohokrát děkuji.

Odpověď

Dobrý den, informace o zákonodárné moci ve Vámi vybraných zemích EU mohou být dostupné v různém rozsahu v následujících publikacích:

RÝZNAR, Ladislav. Rozmanitosti EU : (25 tváří Evropy. Vyd. 1.. [Praha] : Svoboda Servis, 2006. 381 s. ISBN 80-86320-47-2

KYSELA, Jan. Zákonodárství bez parlamentů : delegace a substituce zákonodárné pravomoci. Praha : Univerzita Karlova v Praze, Právnická fakulta v nakl. IFEC, Beroun, 2006. 169 s. ISBN 80-85889-78-1

KUBÁT, Michal(ed) aj. Politické a ústavní systémy zemí středovýchodní Evropy. 1. vyd.. Praha : Eurolex Bohemia, 2004. 432 s. ISBN 80-86432-92-0

KLOKOČKA, Vladimír. Ústavní systémy evropských států : (srovnávací studie). 2., aktualiz. a dopl. vyd.. Praha : Linde, 2006. 423 s. ISBN 80-7201-606-7

KUBÁT, Michal. Demokracie v Polsku : politický systém Polské republiky (1989-2005).  Vyd. 1.. Praha : Slon, 2005. 181 s.  ISBN 80-86429-46-6

ŘÍCHOVÁ, Blanka aj. Vládní modely v parlamentních systémech : (Nizozemsko, Švédsko, Itálie, Španělsko, Slovensko a Mauretánie).  Praha : Univerzita Karlova, Fakulta sociálních věd, 2006. 201 s. ISBN 80-86731-03-0

KUBÁT, Michal. Vývoj a proměny státního zřízení Polska ve 20. století : institucionálně politická studie.  Praha : Dokořán, 2006. 237 s. ISBN 80-7363-079-6

SIEDENTOP. Larry. Demokracie v Evropě. [z anglického originálu ... přeložil Pavel Pšeja]. Vyd. 1.. Brno : Barrister & Principal : Centrum strategických studií, 2004. 229 s. ISBN 80-86598-76-4

Proměny politické kultury v zemích Evropské unie. [editor Josef Dolista, Ladislav Skořepa].  České Budějovice : Vysoká škola evropských a regionálních studií, 2005.  173 s. ISBN 80-86708-09-8

HALÁSEK, Dušan; ZEZULOVÁ, Lenka. Veřejná politika. 1. vyd.. Ostrava : VŠB - Technická univerzita, 2004. 115 s.  ISBN 80-248-0711-4

Záznam těchto publikaci spolu s možností jejich výpujčky naleznete v online katalogu NK ČR, dostupný na adrese http://sigma.nkp.cz/F . Zde si můžete také objednat další publikace související s tímto tématem, vyhledávat můžete dle hesel názvů jednotlivých států, politická moc, zákonodárství, státy Evropské unie, apod.