Zákon o holocaustu

Text dotazu

Zajímalo by mě přesné znění zákonu o holokaustu a číslo sbírky, nebo novely, ve které se nachází. Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

kolega k Vašemu dotazu vyhledal následující:

zdroj: ASPI - právnická databáze

Problém holocaustu je v českém právu řešen dvojím způsobem: v trestním zákoně §260 a 261 (podpora a propagace hnutí směřujících k potalčení práv a svobod člověka), jednak v Zákonu 212/2000 O zmírnění některých majetkových křivd. Jednotná evropská norma je ve stadiu diskusí.