'Základní období dějin ruského jazyka' - Viktor Vladimírovič Vinogradov

Text dotazu

Dobrý den NK,
na papírovém přebalu 'Polsko-českého slovníku' (Vydra, Slovanské nakl., 1951) jsem nalezl informaci, že ve stejném roce vyjde i kniha, publikace s názvem 'Základní období dějin ruského jazyka' od ruského autora V. V. Vinogradova. Problém ale spočívá v tom, že tuto uvedenou knihu nemohu nikde nalézti, a tak se sám sebe ptám, nyní i pokorně vás, zda-li pak vůbec byla někdy vydána. Nevíte, prosím, zda byla vydána, či nikoliv? Protože druhá kniha od tohoto autora, která je na této obálce uvedená také ('Geniální program marxistické jazykovědy'), nepochybně vyšla, nemýlím-li se.

Odpověď

Dobrý den,

zmíněnou knihu "Základní období dějin ruského jazyka" se nám bohužel nepodařilo dohledat. I přestože, jak sám uvádíte, knihu "Geniální program marxistické jazykovědy" opravdu vyšla.

Zkuste se obrátit na Svaz českých knihkupců a nakladatelů, viz: http://www.sckn.cz/, kde by mohli vědět buď kontakt na někoho ze Slovanského nakladatelství, které knihu vydalo, ale pravděpodobně už neexistuje (viz.: pár informací zde: http://www.slovnikceskeliteratury.cz/showContent.jsp?docId=1907) a nebo by mohli mít další informace.