Zakázaná kniha

Text dotazu

Dobrý den,
hledám knihu (název je myslím Sedmá rota), ovšem nejedná se o komediální, již zfilmovanou trilogii. Tato kniha byla v minulém režimu zakázaná, pojednává o letcích, legionářích v Rusku. Nechá se kniha někde vypůjčit?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
bohužel jsme v online katalozích nenašli žádnou knihu, která by se jmenovala Sedmá rota. Onou hledanou knihou by však mohla být Třetí rota od Josefa Kopty. Kniha vyšla v několika vydáních, které zjistíte např. v online České národní bibliografii (ČNB, http://aleph.nkp.cz/F/), dostupnost knih v českých knihovnách v online Souborném katalogu (SKC, http://aleph.nkp.cz/F/), konkrétně v Národní knihovně ČR v katalogu NKC na téže adrese. Uvádíme Vám citaci jednoho z vydání:
* Kopta, Josef. Třetí rota. 11. vyd. Praha: Čin, 1929. 748, [III] s. Románová knihovna Proud; sv. 3.

Kniha pojednává o legionářích v Rusku, pouze se nám nepodařilo zjistit, jestli byla kniha skutečně v minulém režimu zakázaná.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

06.12.2012 14:20

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu