Zajímavá místa v okolí Sheffieldu

Text dotazu

Jaká zajímavá místa mohu navštívit ve městě
Sheffield (a jeho okolí) ve Velké Británii? Mám na mysli přírodní úkazy,
pamětihodnosti, muzea, historické budovy a případně další zajímavosti vázané
k tomuto místu.

Odpověď

Dobrý den,

nejpřehledněji zpracované informace o kulturních i přírodních památkách i dalších místech, která je možné v Sheffieldu a jeho okolí navštívit, nabízejí přímo oficiální stránky města - http://www.sheffield.gov.uk/out--about , návštěvníkům jsou zde k dispozici také různé fotografie a mapy. Do určité míry by Vám mohla pomoci i

Wikipedie:

* http://cs.wikipedia.org/wiki/Sheffield

* http://en.wikipedia.org/wiki/Sheffield

* http://en.wikipedia.org/wiki/Visitor_attractions_in_Sheffield

Zajímavé informace mohou obsahovat také tištěné průvodce, nenalezli jsme však bohužel žádný, který by pojednával přímo o Sheffieldu:

HATCHER, Jane. Yorkshire to Humberside. London: HMSO, 1994. x, 123 s., [8 s.] obr. příl.: il., mp.; 25 cm. (Exploring England's Heritage). ISBN 0-11-300026-X.

* architektonické památky -- Anglie * West Yorkshire (Anglie) -- vlastivěda

* North Yorkshire (Anglie) -- vlastivěda * Cleveland (Anglie) -- vlastivěda

* Humberside (Anglie) -- vlastivěda * South Yorkshire (Anglie) -- vlastivěda

* příručky * průvodce

Anglie / David Else [et al.; překlad Milica Kolářová et al.]. Praha: Svojtka & Co., 2010. 908 s.: il. (některé barev.), mapy, portréty, plány; 20 cm. (Z řady průvodců Lonely Planet). ISBN 978-80-256-0269-0.

* Anglie * turistické průvodce

Anglie: turistický průvodce / Robert Andrews [et al.]; s fotografiemi Jaroslava Lunera ; [z anglického originálu přeložili Petr Pálenský et al.].

Brno : Jota, 2005. 723 s., [8] l. barev. obr. příl.: barev. il., mapky ; 20 cm + 1 DVD. (Livingstone - průvodci ; sv. 52). ISBN 80-7217-313-8.

England / Ian Ousby ; atlas, maps and plans by John Flower. London: Black, 1995. 767 s.: il., mp., pl. ; 20 cm. (Blue guide). ISBN 0-7136-3874-5.

* Anglie * průvodce