Zajímavá místa v okolí Sheffieldu

Text dotazu

Jaká zajímavá místa mohu navštívit ve městě
Sheffield (a jeho okolí) ve Velké Británii? Mám na mysli přírodní úkazy,
pamětihodnosti, muzea, historické budovy a případně další zajímavosti vázané
k tomuto místu.

Odpověď

Dobrý den,

nejpřehledněji zpracované informace o kulturních i přírodních památkách i dalších místech, která je možné v Sheffieldu a jeho okolí navštívit, nabízejí přímo oficiální stránky města - http://www.sheffield.gov.uk/out--about , návštěvníkům jsou zde k dispozici také různé fotografie a mapy. Do určité míry by Vám mohla pomoci i

Wikipedie:

* http://cs.wikipedia.org/wiki/Sheffield

* http://en.wikipedia.org/wiki/Sheffield

* http://en.wikipedia.org/wiki/Visitor_attractions_in_Sheffield  

Zajímavé informace mohou obsahovat také tištěné průvodce, nenalezli jsme však bohužel žádný, který by pojednával přímo o Sheffieldu:

HATCHER, Jane. Yorkshire to Humberside. London: HMSO, 1994. x, 123 s., [8 s.] obr. příl.: il., mp.; 25 cm. (Exploring England's Heritage). ISBN 0-11-300026-X.

* architektonické památky -- Anglie * West Yorkshire (Anglie) -- vlastivěda

* North Yorkshire (Anglie) -- vlastivěda * Cleveland (Anglie) -- vlastivěda

* Humberside (Anglie) -- vlastivěda * South Yorkshire (Anglie) -- vlastivěda

* příručky * průvodce

Anglie / David Else [et al.; překlad Milica Kolářová et al.]. Praha: Svojtka & Co., 2010. 908 s.: il. (některé barev.), mapy, portréty, plány; 20 cm. (Z řady průvodců Lonely Planet). ISBN 978-80-256-0269-0.

* Anglie * turistické průvodce

Anglie: turistický průvodce / Robert Andrews [et al.]; s fotografiemi Jaroslava Lunera ; [z anglického originálu přeložili Petr Pálenský et al.].

Brno : Jota, 2005. 723 s., [8] l. barev. obr. příl.: barev. il., mapky ; 20 cm + 1 DVD. (Livingstone - průvodci ; sv. 52). ISBN 80-7217-313-8.

England / Ian Ousby ; atlas, maps and plans by John Flower. London: Black, 1995. 767 s.: il., mp., pl. ; 20 cm. (Blue guide). ISBN 0-7136-3874-5.

* Anglie * průvodce

Obor

Tělesná výchova a sport. Rekreace

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

18.07.2011 13:52

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu