zahraniční bohemikum

Text dotazu

Dobrý den,
chtěla bych se zeptat, co se přesně rozumí termínem zahraniční bohemikum?
Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

Česká terminologická databáze knihovnictví a informační vědy (TDKIV, dostupná na adrese http://aleph.nkp.cz/F), vysvětluje pojem "bohemikum"  následovně:

Bohemikum - Dokument vydaný na území dnešní České republiky (územní bohemikum), napsaný autory původem z Česka (autorské bohemikum), napsaný v českém jazyce (jazykové bohemikum) nebo pojednávající o České republice (obsahové bohemikum).

Citace hesla: Matušík, Zdeněk. Bohemikum. In: KTD: Česká terminologická databáze knihovnictví a informační vědy (TDKIV) [online]. Praha : Národní knihovna ČR, 2003- [cit. 2013-01-28]. Dostupné z: http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000000953&local_base=KTD.

 

Zahraniční bohemikum je dokument vydaný mimo území České republiky, který se však obsahově vztahuje k ČR, je psán českým jazykem nebo autor je původem z ČR.

 

Příklad uvedení zahraničních bohemik naleznete např. na stránkách Vědecké knihovny v Olomouci http://www.vkol.cz/cs/sluzby/externi-databaze/externi-informacni-zdroje/clanek/zahranicni-bohemika/

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

28.01.2013 11:20

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu