žádost o informaci

Text dotazu

Dobrý den, hledám jakékoliv informace o Emilovi Rybárikovi nar. 3.8.1926, který byl vězněn v zajateckém táboře Kleidenbach pod číslem 51 851.

Odpověď

Dobrý den, 

bohužel již do naší služby není zapojen Vojenský ústav, který podobné dotazy zodpovídal.  My ve svém fondu nemáme dokumenty, kde bychom mohli najít tyto informace. Můžeme Vám tedy pouze doporučit, abyste se zkusil obrátit spíše na německé archivy či knihovny. Nám se podařilo najít pouze tyto články, viz: http://spravy.pravda.sk/domace/clanok/247844-po-utlme-sa-budi-zaujem-mladych-ludi-o-povstanie/ a http://www.vkinfo.sk/dokumenty/464_19b_pdf.pdf, kde je tento tábor alespoň zmíněný. Zdá se, že se jednalo o zajatecký tábor na území Německa.

Můžete se také zkusit podívat do literatury, která se vztahuje obecně k zajateckým táborům v Německu. Domníváme se ale, že zde budou veškeré informace pouze obecné a o svém příbuzném zde pravděpodobně informace nenajdete. Přesto posíláme odkaz na jednu z knih, která se tímto tématem zabývá. Možná by zde mohli být informace, alespoň o zmíněném táboře a třeba i další "stopa" podle které byste mohl hledat dál.

* Schwarz, Gudrun. Die nationalsozialistischen Lager. Frankfurt: Campus, 1990. 268 s. ISBN 3-593-34367-3.

[ http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=002211381&local_base=SKC ]

Obor

Politické vědy. Vojenství

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

10.01.2014 13:58

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu