začínající autoři

Text dotazu

Dobrý den, já bych měla takový menší dotaz. Píšu povídky, přiběhy. velice mě to baví a chtěla bych se zeptat jestli bych je mohla veřejnit i jinak než pouze na blogu. Předem děkuji za odpověď.
***
Jak to tedy můžu uskutečnit ??? A ti Rádci pro spisovatele , mají nějakou stránku či kontakt ??

Odpověď

Dobrý den, možností zveřejnit svou literární tvorbu je určitě hodně. O postupu  při publikování tvorby, některých českých literárních soutěžích a  případné komunikaci s vydavateli podrobně pojednává kniha Rádce pro  začínající spisovatele, novináře a překladatele (vydaná v Praze  nakladatelstvím Mezera v r. 2006), kterou Vám vřele doporučujeme.

***
Dobrý den, publikace literární tvorby je složitá záležitost, která se řídí mnoha subjektivními podmínkami: žánrem, uměleckou kvalitou tvorby, osobním zájmem nakladatele o zveřejnění konkrétního díla. Jakožto knihovníci, nemůžeme Vám dát přesný návod, jak máte postupovat. V knize, kterou jsem Vám doporučila v předchozí zprávě (Rádce pro začínající spisovatele, novináře a překladatele.
Praha: Mezera) je téma postupu při snaze publikovat svou prvotinu podrobně rozebíráno odborníky: nakladateli, spisovateli, literární kritiky. Knihu seženete v knihovnách nebo můžete si ji pořídit v internetových knihkupectvích, např.:
http://knihy.abz.cz/prodej/radce-pro-zacinajici-spisovatele-novinare-a-prekladatele-2008;
http://www.kosmas.cz/knihy/137096/radce-pro-zacinajici-spisovatele-novinare-a-prekladatele-2008/.