Za jak dlouho je na internetu vyprodukovaný jeden yottabajt?

Text dotazu

Nedávno jsem slyšel o jednotce zvané yottabajt. Údajně by měla být největší jednotkou pro měření kvantitativního množství informace. Proto jsem se chtěl zeptat, zda je možné zjistit, za jak dlouho jsme (lidstvo) přibližně schopni tento jeden yottabajt vyprodukovat v prostředí internetu.

Odpověď

Jednoznačná odpověď na tuto otázku je velmi komplikovaná, protože do "hry" tu vstupuje řada proměnných. Každopádně dle odhadů firmy IBM bude 0.04 yottabytu (tj. 40 zettabytu) do roku 2020. Jde však o pouhý odhad.

Více informací je možno nalézt zde:  http://www.ibmbigdatahub.com/infographic/four-vs-big-data