Z jakého místa se počítá vzdálenost do Prahy na dopravních značkách

Text dotazu

Dobrý den,
Ráda bych věděla, z jakého (resp. do jakého) bodu se počítá vzdálenost na dopravních značkách do Prahy.
Pokud jedu po silnici a vidím údaj "Praha - 50 km", pro jaké místo v Praze tento údaj platí?
Předem děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Bohužel se mi však na něj nepodařilo nalézt odpověď. Domnívám se však, že by mělo jít o vzdálenost "od středu města do středu města". Doporučuji Vám se obrátit na Ředitelství silnic a dálnic, kde Vám určitě podají erudovanější odpověď.