Wolfgang Riepl

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych informaci o německém žurnalistovi Wolfgangovi Rieplovi, o jeho životě a zásluhách v mediální sféře. Moc děkuji za jakoukoliv informaci.

Odpověď

Dobrý den,
bohužel k osobnosti Wolfganga Riepla jsme nenalezli v knihách z fondu NK ČR žádné informace. Pro vyhledávání knih jsme využili online katalog NK ČR dostupný na adrese http://aleph.nkp.cz/F/, bohužel titulů věnujících se německým žurnalistů mnoho není,  procházeli jsme např. tituly:
* Jahn, Bruno, ed. Die deutschsprachige Presse: ein biographisch-bibliographisches Handbuch. München: Saur, 2005. 2 sv. ( xviii, 1281 s.). ISBN 3-598-11710-8.
* World Biographical Index Online - licencovaná online databáze obsahují životopisné informace o  cca 5 milionech osobností všech povolání a hodností, http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_infozdr.php3#wbi
* Digitální knihovna Kramerrius - http://kramerius.nkp.cz

Jediné informace jsme našli pouze volně na internetu, zde je ovšem třeba dbát na posouzení jejich důvěryhodnosti:
* http://de.wikipedia.org/wiki/Rieplsches_Gesetz
* http://www.franken-wiki.de/index.php/Wolfgang_Riepl
* http://www.goethe.de/wis/med/dos/jou/jiw/de2301755.htm
* http://www.philhist.uni-augsburg.de/en/lehrstuehle/geschichte/didaktik/weltgeschichte/grundlagen/rieplsche_gesetz.html

Doporučujeme Vám se s dotazem obrátit na knihovnu Goethe-institutu v Praze, která je taktéž zapojena do služby Ptejte se knihovny (http://www.ptejteseknihovny.cz/knihovny/knihovna-goethe-institutu-v-praze/ ) a díky jejímu unikátnímu fondu by kolegové mohli objevit informace o Wolfgangu Rieplovi.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

08.01.2013 11:38

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu