Werner Keller: Etruskové

Text dotazu

dobry den chtela bych se zeptat na knihu etruskove od werner keller o cem je ta knizka dekuji

Odpověď

Dobrý den, stručný obsah knihy Etruskové od Wernera Kellera naleznete u jejího záznamu v elektronickém katalogu Národní knihovny ČR - báze NKC (http://sigma.nkp.cz/cze/nkc):

Resumé:
Z nejnovějších výsledků archeologického, historického, uměleckohistorického a lingvistického bádání vytváří autor obraz pozoruhodné etruské civilizace, která hluboce ovlivnila římskou kulturu. Poutavě líčí dějiny Etrusků od jejich příchodu na Apeninský poloostrov přes mocenský a ekonomický rozmach až k pádu říše. Přibližuje čtenáři rozsáhlou paletu etruského umění, všední život ve městech i duchovní svět Etrusků. Hlavní důraz klade na zhodnocení civilizačního působení etruského živlu v předřímské Itálii a na jeho velký kulturní přínos.

Samotná publikace již další souhrn obsahu nenabízí. Jelikož služba Ptejte se knihovny není určena ke zpracovávání obsahů nebo výtahů z děl, pro získání podrobnějších informací si publikaci můžete vypůjčit v některé z knihoven. Národní knihovna má k dispozici vydání v nakladatelství Orbis z let 1974 a 1975, jejich záznamy naleznete v již zmíněné databázi NKC, možnosti výpůjčky jsou vždy uvedeny pod ikonou Exempláře. Podmínkou výpůjčky je platný čtenářský průkaz Národní knihovny ČR.
Publikace je dostupná také v mnoha dalších knihovnách, tyto knihovny si můžete vyhledat buď pomocí Souborného katalogu ČR (http://sigma.nkp.cz/cze/skc) pro krajské a odborné knihovny, nebo souborného katalogu SKAT (http://www.skat.cz) pro městské knihovny.