Webarchiv - stránky realitních kanceláří

Text dotazu

Dobrý den,
chtěl jsem se Vás zeptat, zda je možnost na Vašem webu vyhledat nabídky realitních kanceláří z roku 2007 pro Ostravu.
Dělám diplomovou práci a potřeboval bych ceny bytů a nájemné za rok 2007.
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký zbytek dne.

Odpověď

Dobry den,
stranky realitnich kancelari nearchivujeme systematicky, ale nejake se v archivu mohou vyskytnout v ramci celoplosnych sklizni - za predpokladu, ze lezi na domene .cz.

V soucasnosti jedina moznost, jak to zjistit, je, vytipovat si nejake kancelare, zjistit si, jestli v roce 2007 mely webove stranky, jejich URL adresy a potom zkusit vyhledat v archivu:

http://webarchiv.cz/vyhledej/ - prvni vyhledavaci pole

zaroven to muzete zkusit i v Internet Archive - druhe vyhledavaci pole.

Pokud tam stranky budou, objevi se Vam v obou pripadech vypis dat, ke kterym byly archivovany. V Internet Archive se volne dostanete na vsechno, v nasem archivu je pristup z duvodu autorskeho zakona bohuzel omezen, takze Vas to nepusti na prohlizeni stranek z archivu pres net. Musel byste pripadne prijet k nam do knihovny.

Musim Vas ale predem upozornit, ze celoplosne sklizne jsou pouze hodne povrchni a znacne nekompletni, takze i kdybyste nejake stranky realitek v archivu nasel, nepujdou velmi pravdepodobne prilis do hloubky. Dalsi omezeni je, ze robot, ktery stranky archivuje, neumi automaticky archivovat stranky, ktere jsou generovany z databazi pres vyhledavani, protoze neni natolik inteligentni, aby vyplnoval formulare. Aby se do databaze dostal, musi byt k dispozici prime odkazy do databaze ve forme URL z nejakeho rejstriku. Podle mych zkusenosti jsou nabidky realitnich kancelari vetsinou delany prave pres vyhledavani v databazich. Osobne to bohuzel vidim velmi blede...

Je mi jasne, ze jsem Vas moc nepotesil, ale nechci Vas uplne odrazovat - zkuste to a treba nakonec budeme prijemne prekvapeni. Muzete vytipovat par realitnich kancelari, ktere by Vas zajimaly, a poslat mi jejich URL - my se Vam podivame, jestli bychom pro Vas neco meli nebo ne, abyste sem pripadne nejezdil zbytecne.