Wasserstein, Gruenfeld

Text dotazu

Dobrý den. V rodové kronice jsem našel zmínky o rodech Horských z Wassersteina (i Vaserštejn ap.) a Horských z Gruenfeldu (přehlas. \"u\", i Grynfeld ap.), které se \"domohly erbů\". Tyto přídomky pocházejí od skutečných sídel těchto rodů nebo to jsou smyšlené názvy? Děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, o Vámi uvedených rodech jsme bohužel téměř nic v publikacích dostupných v Referenčním centru NK ČR nenalezli. Jediná zmínka je v knize MYSLIVEČEK, Milan. Erbovník 2, aneb, Kniha o znacích i osudech rodů žijících v Čechách a na Moravě : [podle starých pramenů a dávných ne vždy věrných svědectví. Vyd. 1.. Praha : Horizont, 1997. 237, 58 s. ISBN 80-7012-091-6.
"Horský z Grunfeldu( s přehláskou nad u)- český novoštítný rod. Jan dostal erb a heslo roku 1578 od císaře Rudolfa II. společně s Janem Lešanským a Václavem Pražákem. Roku 1598 byl přijat do českého rytířského stavu."
V knize je také vyobrazen erb rodu.

Více informací jsme nenalezli jak v publikacích, tak ani volně dostupných na internetu.
Pro Vaše další pátrání Vám doporučujeme obrátit se na genealogické společnosti či alespoň z jejich webovách stránek čerpat informace o postupu při genealogické práci, např. http://www.genea.cz/, http://www.genealogie.cz/, http://www.rodopis.cz/, http://www.heraldica.cz/.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.02.2008 11:05

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu