Walter Deveroux

Text dotazu

Dobrý den, v knize Josefa Janáčka "Valdštejn a jeho doba" je na str. 613 ř.3 odkaz na: -příběh podplukovníka Deverouxe podle jeho dochovaného dopisu: K.Siegl, Der Morder Wallensteins Kampf um seinem Blutlohn, MVGDB 71, 1933. Můžete mi prosím poradit,o jaký titul jde, případně jak jej nebo jeho kopii získat? Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

Našli jsme pro Vás zmíněný dopis. Je součástí edice Mitteilungen  Vereines für Geschichte der Deutschen in Böhmen, ročník 71, rok vydání 1933, signatura Oddělení rukopisů a starých tisků je: 22 D 326. Na straně 203 - 205 je Vámi zmíněný dopis.

Máte 2 možnosti:
1) Stát se uživatelem Národní knihovny (čtenářský průkaz stojí Kč 110,-/1 rok) a v oddělení rukopisů a starých tisků v 1. patře Národní knihovny si knihu prezenčně vypůjčit do studovny rukopisů. Vyplníte na místě papírovou objednávku do oddělení reprografických služeb, kde vám kopie zhotoví a zašlou na Vámi zvolenou adresu, anebo si je budete moci vyzvednout osobně následující den odpoledne v Hale služeb. Bude Vám účtováno: Kč 5,-za 1 kopii formátu A4 + poštovné (dle ceníku České pošty), balné (Kč 35,-), pokud budete chtít kopie zaslat poštou.
2) Objednáte si  papírové kopie prostřednictvím emailu na adrese reference@nkp.cz. Bude Vám účtováno: Kč 5/ kopie jedné strany formátu A4, Kč 30,- za  přípravu předloh do 10 citací paušálně - při osobní vyzvednutí v Referenčním centru Národní knihovny. Pokud budete chtít kopie zaslat na Vámi uvedenou adresu, připočtěte si opět poštovné dle ceníku České pošty a balné Kč 35,-.