Vztahy Číny a USA

Text dotazu

Dobrý den,
vypracovávám seminární práci na téma vzájemné vztahy Číny a USA, především tedy obchodní vztahy, bezpečnostní vztahy a krize v obou ekonimikách. Mohli byste mi prosím doporučit nějakou literaturu?

Odpověď

Dobrý den,

obdobný dotaz jsme již v rámci služby Ptejte se knihovny zodpovídali.  Odpověď je následující:

K danému tématu si můžete zadat vypracování rešerše (anebo si ji vypracovat sama), a to ze záznamů o literatuře v bázi NKC Národní knihovny, http://www.nkp.cz.

Jedná se však o službu placenou, http://www.nkp.cz/sluzby/reserse.

Zasíláme vám příklady záznamů o literatuře vyhledané v bázi NKC Národní knihovny zadáním klíčových slov, např.  Čína, USA, ekonomika.

-[Č.záznamu: 002027086]

Sociologie světových systémů : hegemonie, centra, periferie / Stanislav Holubec. -- Vyd. 1.. -- Praha : Sociologické nakladatelství (SLON), 2009. -- 206 s.

-[Č.záznamu: 001711215]

Světová ekonomika / Marian Lebiedzik, Ingrid Majerová, Pavel Nezval. -- Vyd. 1.. -- Brno : Computer Press, c2007. -- viii, 280 s.

-[Č.záznamu: 002030036]

Příštích sto let : předpověď pro jednadvacáté století / George Friedman ; přeložila Jana Odehnalová. -- Vyd. 1.. -- Praha : Argo : Dokořán, 2010. -- 323 s.

-[Č.záznamu: 002119635]

Globální problémy světa : v ekonomických souvislostech / Vladimír Jeníček, Jaroslav Foltýn. -- Vyd. 1.. -- V Praze : C.H. Beck, 2010. -- xix, 324 s.

Obsahuje bibliografie, bibliografické odkazy a rejstřík.

-[Č.záznamu: 001118723]

Vývoj teorie a praxe hospodářské politiky USA při ovlivňování cyklu a hospodářského růstu / Pavel Neumann ; Dagmar Soukupová ; Československá akademie věd. -- Praha : s.n.], 1991. -- 19 s. ;

-[Č.záznamu: 001183201]

Aktuální hospodářská pozice USA jako dominantního centra v globálním ekonomickém prostředí / Pavel Neumann. -- Praha : Vysoká škola ekonomická, 2002. -- 22 s.

-[Č.záznamu: 001182132]

Spojené státy americké - společnost a politika / Vladimíra Dvořáková. -- 1. vyd.. -- Praha : Libri, 2002. -- 298 s.

-[Č.záznamu: 000188850]

Čínská ekonomika - hlavní změny a perspektiva / Martin Znamenáček. -- Vyd. 1.. -- Praha : Vysoká škola ekonomická, 1996. -- 106 s. ;

- [Č.záznamu: 000866836]

China and America : a bibliography of interactions, foreign and domestic / compiled by James M. Mac Cutcheon. -- Honolulu : The Univ. Pr. of Hawaii, 1972. -- 10, 75 s.

- [Č.záznamu: 001678676]

U.S.-China Economic Relations : Present and Future / Edit. by Richard H. Holton and Wang Xi. -- Berkeley : Univ. of California, 1989. -- 7, 339 s.