Vztahuje se autorský zákon na samizdat zesnulého autora?

Text dotazu

Dobrý den, rád bych naskenoval a veřejně zpřístupnil na internetu skripta, která vydal roku 1969 Dr. Miloslav Skácel jakožto samizdat. Dr. Skácel zemřel v roce 1974. Dílo nebylo nikdy prodáváno, nýbrž šířeno volně. Vztahuje se i na toto dílo podmínka zákazu jeho publikování, dokud neuplyne 70 let od smrti autora? A pokud ano, na koho bych se mohl obrátit s prosbou o souhlas s uveřejněním díla, když autor už je po smrti?

Předem děkuji za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

ano, autorský zákon se vztahuje i na oficiálně nepublikovaná díla, tedy i na samizdat. S konkrétním postupem by Vám měla poradit DILIA.