Vznik nové banky v ČR

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o doporučení
vhodné literatury, ze které bych mohla čerpat při zpracování diplomové
práce na téma Vznik nové banky v ČR.

Odpověď

Seznam možné  literatury k tématu vaší diplomové práce " Vznik nové

banky v ČR". Knihy a skripta, stejně jako bakalářské a diplomové práce

najdete v katalogu knihovny  (http://library.vse.cz), zde si můžete ověřit

i dostupnost jednotlivých dokumentů. V DP a BP najdete další možnosti v

Seznamu použité literatury.

Doporučuji obrátit se na Knihovnu České národní banky, kde jistě dohledáte

další informace.

Knihy, skripta:

Půlpánová, Stanislava: Komerční bankovnictví v České republice. Praha 2007.

Sg. F196763

Polouček, Stanislav: Bankovnictví. Praha 2006. Sg. F196829

Dvořák, Petr: Bankovnictví pro bankéře a klienty. Praha 2005. Sg. F191265

Zákon o bankách. Praha 2003. Sg. F197825

Šenkýřová, B.: Bankovnictví I. Praha 2002. Sg. F189047/I - studovna,

krátkodobá

Revenda, Zbyněk: Peněžní ekonomie a bankovnictví. Praha 2005. Sg. F192886

Polidar, V.: Bankovnictví. Praha 1982.

Rosenberg, Jerry: Slovník bankovních a finančních služeb. Praha 1992

Torres, Madalena: Marketing bankovních služeb. Praha 1995.

Mayes, D.G.: The structure of financial regulation. London 2007. Sg.

F197319 - studovna, prezenční

Morrison, A.: Investment banking: institution, politics and law. Oxford

2007. Sg. F197133 - studovna, prezenční

Strand, R.: Banking today:learner´s book. Washington 2002. Sg. E41451 -

mediatéka, krátkodobá

Moschetto, Bruno: Banka a její funkce. Praha 1996. Sg. G20258

Bakalářské a diplomové práce:

Schiller, Jan: Úprava vstupu do bankovnictví v České republice, licenční

postup české národní banky, jednotná evropská licence. 2008. elektronický

zdroj.

Byrtus, Eva: Dohled vykonávaný ČNB. 2007, elektronický zdroj.

Masná, Kateřina: Licencování bank a autorizační povinnosti bank v rámci

regulace a dohledu bank. 2007, elektronický zdroj

Merta, Jan: Bankovní úřad ministerstva financí. 2008, elektronický zdroj.

Internetové odkazy:

www.cnb.cz

www.europeum.org (materiál Transformace českého bankovnictví)

www.ecorp.euweb.cz (materiál Bankovní systém a banky)

Ostatní:

Zákon č. 21/1992 Sb, O bankách