vznik Národní knihovny

Text dotazu

Kdy vaše knihovna vznikla?Předem děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

Národní knihovna má složitou historii. Jako Národní knihovna byla založena v roce 1781, a to ale již na základě některých starších, neveřejných knihoven.
Stručný přehle historie NK najdete na adrese:
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Historie_Klementina&%20submenu2=94 .

Pokud by vás zajímalo více, doporučujeme knihu:
Pražské Klementinum / [text a sest. obr. příl.] Petr Voit ; [úvod] Vojtěch Balík ; fotogr. Soňa Divišová ... [aj.] ; vazba a graf. úprava Petr Joachimsthal, Petr Zloch. -- Praha : Národní knihovna v Praze, 1990. -- 183 s. ; 30 cm