Vznik a význam příjmení Franczyk.

Text dotazu

Dobrý den,
mě i mou rodinu by velmi zajímal vznik a význam našeho polského příjmení franczyk.
Děkuji uctivě.

Odpověď

Dobrý den,

Přímení Franczyk je s největší pravděpodobností odvozeno od polského křestního jména Franciszek (tedy česky František). Web ancestry.com uvádí, že jde o zdomácnělou verzi tohoto jména, český ekvivalent by mohl být například Frantík.

https://www.ancestry.com/name-origin?surname=franczyk

Polský původ jména potvrzuje i databáze MyHeritage, ze které je zřetelné, že toto jméno je v Polsku běžné.