vznik a význam příjmení

Text dotazu

Dobrý den,
zajímalo by mne jak a z čeho vzniklo příjmení Kunhart
Děkuji předem za odpověď.

Odpověď

Dobrý den,

příjmení Kunhart patrně vzniklo z příjmení Kunert, Kunrt. To pochází z osobního jména Kunrat, Kunihart, které mají původ  ve slovech gunt = boj a hart = tvrdý. Tato osobní jména jsou variantami  osobního jména Konrád.

Konrád je německé osobní jméno, mající původ ve slovech : kuoni = odvážný, rát = rádce. U nás je toto jméno užíváno od středověku.

Použité zdroje

D.Moldanová. Naše příjmení. Praha : Agentura Pankrác 2004