vzdělávání ve veřejné správě

Text dotazu

Dobrý den, potřebuji poradit literaturu pro napsání a načtení literatury týkající se vzdělávání ve veřejné správě pro napsání BP.
Obecný popis vzdělávání, systém vzdělávání, členění vzdělávání ve veřejné správě.
ve veřejné správě

Odpověď

Dobrý den,

pro dohledání titulů k tématu vzdělávání ve veřejné správě Vám doporučujeme využít následující informační zdroje:

* Souborný katalog ČR - http://aleph.nkp.cz/F

* Online katalog Národní knihovny ČR - http://aleph.nkp.cz/F

* Báze ANL - články v českých novinách, časopisech a sbornících - http://aleph.nkp.cz/F

* Jednotná informační brána (JIB) - www.jib.cz

Ukázkou Vám uvádíme některé z vyhledaných knih ze Souborného katalogu ČR:

* Vzdělávání úředníků ve veřejné správě: konference k problematice vzdělávání ve veřejné správě: Olomouc ...: sborník příspěvků z konference. Olomouc: Univerzita Palackého, [2005]- . Sborník.

* Vzdělávání pracovníků ve veřejné správě: ... konference k problematice vzdělávání ve veřejné správě: Olomouc ...: sborník příspěvků z konference. Olomouc: Univerzita Palackého, [1999?]-2004. Sborník.

* Konečný, Stanislav, ed. Vzdelávanie vo verejnej správe a vo verejnom sektore: zborník k 40. výročiu Inštitútu pre verejnú správu: 1968-2008. Vyd. 1. Bratislava: Inštitút pre verejnú správu, 2008. 185 s. ISBN 978-80-970096-0-1.

* Ježová, Kristýna, ed. Dejme slovo občanům: informace o vzdělávání pracovníků veřejné správy v oblasti komunikace s veřejností. 1. vyd. Přerov: Centrum pro komunitní práci, 2006. 16 s. ISBN 80-86902-40-4.

* Rozvoj lidských zdrojů ve veřejné správě: sborník příspěvků z konference: X. konference Olomouc 3-5. září 2008. 1. vyd. Olomouc: Univerzita Palackého v Olomouci, 2008. 78 s. ISBN 978-80-244-2107-0.

* Viturka, Milan, ed. a Malach, Antonín, ed. Vzdělávání a reforma veřejné správy. II. díl. 1. vyd. Brno: Masarykova univerzita, 2001. 198 s. ISBN 80-210-2684-7.

* Kadlec, Petr. Možnosti vzdělávání pracovníků veřejné správy a přípravy obyvatelstva pro zvládání mimořádných událostí: disertační práce. 2005. 84 l.

Příklady z báze ANL (výběrově články z českých periodik od r. 1991):

* DVOŘÁČKOVÁ, Simona. Náležitě kvalifikovaní úředníci: Ideál, nebo dosažitelný cíl?. Moderní obec, 2012, 18(11), s. 37. ISSN 1211-0507.

* JUNGOVÁ, Ivana. Vzdělávání v souladu s potřebami práce: Aktivní politika zaměstnanosti. Veřejná správa, 2011, 22(21), s. 16-17. ISSN 1213-6581. Dostupné také z: http://kramerius.mzk.cz/search/handle/uuid:acf189a2-b8fa-4056-9a14-3b1dbfbe54cd.

* BŘEŇ, Jan. Aktuální změny ve vzdělávání úředníků obcí. Moderní obec, 2007, 13(12), s. 44-45. ISSN 1211-0507.

Uvedené tituly jsme vyhledali zadání klíčových slov vzdělávání, veřejná správa, státní správa, apod.

Pokud byste měla zájem také o články ze zahraničních odborných periodik, doporučujeme Vám využít licencované online databáze. Pro představu se podívejte na přehled licencovaných online databází, které pro své čtenáře předplácí NK ČR (http://www.nkp.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/prehled-lic-zdroju). Pokud nejste naší uživatelkou, zeptejte se v knihovně vysoké školy, kterou studujete, na možnost přístupu a využití licencovaných online databází.

Dále Vám vřele doporučujeme podívat se na práce předchozích studentů, zda se již někdo tomuto tématu nevěnoval - mohla bycte čerpat faktografické informace či doporučení literatury.

Volně dostupná je např. tato vysokoškolská práce:

http://dspace.k.utb.cz/bitstream/handle/10563/11055/frolda_2009_dp.pdf?sequence=1 - diplomová práce "Celoživotní vzdělávání úředníků jako výchovný cíl interního působení státní správy"

Zajímavé by pro Vás také mohly být následující webové stránky:

* http://www.institutpraha.cz/ - Institut pro veřejnou správu Praha, jehož úlohou je vzdělávání úředníků podle zákona č. 312/2002 Sb., v platném znění, zajištění eGovernmentového vzdělávání podle zákona 300/2008 Sb., v platném znění a od 4.května 2010 je novou úlohou Institutu také zajišťovat školení vybraných agend pro zaměstnance správních úřadů.