Vzdělávání v knihovnictví

Text dotazu

Dobrý den,
ráda bych se vzdělávala v oboru knihovnictví a ve všem, co se týče knihoven, pouze online kurzy, mohla bych se zeptat, kde je to možné? Nějaké stránky, kde bych online kurzy našla? Vím o MZK a NKP, ale je toto možné i někde jinde? Předem děkuji za zodpovězení dotazu.

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za využití služby Ptejte se knihovny.

Souhrnné informace a přehled o možnostech vzdělávání knihovníků formou kurzů nebo samostudiem naleznete na stránkách rozhraní Informace pro knihovny: https://ipk.nkp.cz/akce/vzdelavani-pro-knihovniky-v-cr. Portál zároveň nabízí studijní texty a přehled možností e-learningu pro knihovníky: https://ipk.nkp.cz/akce/studijni-texty

Aktuálně dostupné knihovnické kurzy dle standardů Národní soustavy kvalifikací, které budou probíhat v prostorách Národní knihovny ČR, naleznete zde: https://ipk.nkp.cz/akce/03_OV_Akce/04_OVrekv.htm.

Další aktuální online kurzy a informace o nich naleznete na stránkách Svazu knihovníků a informačních pracovníků ČR (SKIP): https://www.skipcr.cz/knihovnicke-akce/rekvalifikacni-kurzy.

Kurzy různého zaměření nabízí Moravská zemská knihovna a některé z nich jsou volně dostupné po registraci na jejich portálu: https://kurzy.knihovna.cz/.

Určitě doporučujeme sledovat knihovnické časopisy: https://ipk.nkp.cz/oborove-baze-dat/06_Knihovnicka_a.htm.

Vhodnou literaturu naleznete ve fondu Knihovny knihovnické literatury: https://www.nkp.cz/sbirky/podle-specializace/knihovnicka-literatura. Prohledávání fondu je možné v online katalogu: http://aleph.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-a&local_base=kkl.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

18.01.2024 14:00

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu