Vzdání se dítětě

Text dotazu

Dobrý den, lze, aby se rodiče vzdali svého dítěte v průběhu dospívání, tj ne po porodu? (např. ve 4 letech)? Jak toto řeší právo?

Odpověď

Dobry den, spis nez na nasi sluzbu by bylo lepsi obratit se na sluzbu podobnou, ktera se ovsem zabyva pravni problematikou, viz nize http://www.ptejteseknihovny.cz/odkazy/zakony-pravni-poradny-1.

Termín vzdání se dítěte v souvislosti s věkem jsem v nasich dostupnych zdrojich nenasla. Vetsinou zakony hovori o osvojeni ditete, vzdani se otcovstvi, odebrani ditete v souvislosti se zanedbanim pece, tyrani apod.
Myslim si, ze vzdani se ditete muze byt mysleno i ditete umisteneho napr. v detskem domove ci jinem socialnim zarizeni, kdy rodice prestanou po zakonnou lhutu mit o dite zajem (nenavstevuji dite, nevolaji mu, neposilaji ani pohlednice) a dite je tzv. "volne" k osvojeni a to pak asi na veku ditete nezalezi. Toto vsechno jsou ale dotazy na pravnika, proto doporucuji obratit se na nekterou z pravnich poraden, ktere najdete i volne na internetu, napr.
http://www.pomocvpravu.cz/search.php.
Nasledujici clanek JUDr. Zdenky Kralickove, Ph.D. Causa tzv. pravne volne dite se zabyva osvojenim ditete v souvislosti s vekem. Cely text na http://www.materska-nadeje.cz/Causa%20tzv.%20pravne%20volne%20dite%203.5.2004.pdf.

Obor

Právo

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

06.05.2009 14:49

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu