Vyznamenání v legiích ve Francii

Text dotazu

Dobrý den, v demobilisačním záznamu legionáře Aloise Fürbachera je v kolonce "obdržel v legiích vyznamenání" poznamenáno "ano". Alois Fürbacher bojoval ve francouzských legiích, bojoval u Vouzieers a Terronu. Existuje seznam vyznamenaných a vyznamenání, která legionáři dostali? Je možné se někde dopátrat o jaké vyznamenání se jednalo, když je v demobilisačním záznamu tato strohá odpověď?
Těším se na Vaši odpověď a přeji hezký den.

Odpověď

Vážená paní,

po konzultaci s kolegou - specialistou na faleristiku, Vás musíme odkázat na naše kolegy ve VÚA-VHA (www.vuapraha.cz). V archivu by měl být legionářský poslužný spis Vašeho předka, kde by měly být jeho válečné dekorace rozepsány.