Význam slova "svoucno"

Text dotazu

Dobrý den,rád bych se dozvěděl význam slova
"svoucno" ,nebo taky "svoucnost" ..doposud jsem nenašel uspokojivou
definici.Děkuji

Odpověď

Dobrý den,
dle odpovědi Jazykové poradny Ústavu pro jazyk český AV ČR, se evidentně jedná o novotvar, jehož význam se, soudě podle sporých užití na internetu, blíží slovům jako identita, osobitost či individualita. (Není bez zajímavosti, že se toto slovo objevuje prakticky výlučně v recenzích na film Alenka v říši divů.) Přestože se zdaleka nejedná o ustálený výraz (nejenže ho nenajdeme ve slovnících, ale má i velmi omezený výskyt v úzu), je slovotvorně a významově průhledný a intuitivně srozumitelný, jako prostředek ozvláštnění textu či projevu ho lze proto plně akceptovat.

Pro podobné dotazy můžete využít Jazykovou poradnu ÚJČ AV, kde Vám dotazy z oblasti českého jazyka zodpoví odborníci:
http://www.ujc.cas.cz/oddeleni/index.php?page=poradna.