Význam slova škola po roce 1950

Text dotazu

Dobrý večer, nemůžu nikde najít význam slova "škola" po roce 1950 v ČR. Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

odpovídáme na Váš dotaz zaslaný prostřednictvím služby Ptejte se knihovny.

Význam slova "škola" naleznete například v těchto publikacích (řazeno

chronologicky):

Signatura: 172148. Etymologický slovník jazyka českého / Václav Machek. -- 2., opr. a dopln. vyd.. -- Praha : Academia, 1968. -- 866 s.

Signatura: 1107306. Slovník spisovné češtiny pro školu a veřejnost / hlavní redaktoři Josef Filipec, František Daneš. -- 1. vyd.. -- Praha : Academia, 1978. -- 799, [1] s. ; 8

Signatura: 31A90662. Český etymologický slovník / Jiří Rejzek. -- Vyd. 1.. -- Voznice : Leda, 2001. -- 752 s. ISBN 80-85927-85-3

Signatura: 31B11158. Slovník spisovné češtiny pro školu a veřejnost : s Dodatkem Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy České republiky / [zpracoval lexikografický kolektiv Ústavu pro jazyk český AV ČR ; hlavní redakce Josef Filipec ... et al.]. -- Vyd. 4.. -- Praha : Academia, 2005. -- 647 s. ISBN 80-200-1347-4.

Všechny uvedené slovníky jsou dostupné ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje v Plzni.