Význam slova prosperita

Text dotazu

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat na význam slova prosperita.

Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

Slovo prosperita pochází z latinského "pro-speró" a znamená stav, kdy se vše daří a lze očekávat, že vše bude příznivé i do budoucna. Moderní chápání termínu prosperita, se k nám dostalo z anglického "prosperity" a jeho význam se váže už jenom na hospodářský a finanční rozvoj.

I v novém pojetí jsou opět zahrnuta nadějná očekávání do budoucna.