Význam slova opěšalý

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych se zeptat co znamená slovo "
OPĚŠALÝ ". Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

slovo opěšalý se používá v několika významech.

1. pěší, pěšky jdoucí ("Šintojští kněží na koních i opěšalí objevovali

se mezi skupinami")

2. loudavý, neobratný ("Nenajdete u Dyka banálních rýmu a opěšalého

rytmu")

3. bez místa, bez služby ("Boubín se viděl opět opěšalým. Rovný směr

dráhy života opět se mu zkřížil.

Zdroj:

Příruční slovník jazyka českého. Praha: Statni nakladatelství : Školní nakladatelství : SPN, 1935-1957